WIZ 5A 42x75cm 150dpi zmniejszone na strone

Co wpływa na cenę nieruchomości?

Nasze domy energooszczędne są niezwykle tanie w utrzymaniu. Ale co wpływa na początkowy koszt każdego nowego mieszkania?

Decydując się na zakup nowego lokum pierwsza rzecz na jaką zwracamy uwagę to cena. Nie zawsze jednak zastanawiamy się nad tym co ją kształtuje, a także czy początkowe niskie koszty nie zostaną szybko i mocno podniesione przez wydatki związane z często bardzo kosztowną eksploatacją.

Drugi aspekt, czyli wydatki związane z utrzymaniem da się skutecznie zniwelować inwestując w domy energooszczędne. W takiej właśnie technologii zbudowane zostało całe osiedle Złoty Potok w Bydlinie, a wszelkie zalety inwestycyjne opisywaliśmy w osobnym artykule.

Jeśli zaś chodzi o rzeczywiste kształtowanie ceny mieszkań, warto przypomnieć sobie często spotykane w handlu nieruchomościami powiedzenie: po pierwsze lokalizacja, po drugie lokalizacja i po trzecie lokalizacja. Tylko jaka ona właściwie musi być – jakie usytuowanie domu sprawi, że wzrośnie cena lub komfort życia?

Po pierwsze, odrębne regiony Polski same kształtują swój rynek, a więc i jego ceny. Inną kwotę damy za nieruchomości na Pomorzu, w popularnym Sopocie lub innej nadmorskiej miejscowości, a inną sumę zapłacimy kupując mieszkanie na spokojnej wsi w centralnej Polsce. Mimo to, jeśli nie zależy nam na gwarze i życiu w imprezowo-kulturalnych stolicach kraju, możemy odnaleźć dobrą lokalizację – przykładem tego jest właśnie Bydlino, które choć znajduje się nieopodal morza, cieszy zamieszkujące je osoby spokojem i otoczeniem natury.

Po drugie, należy znaleźć swój własny idealny środek pomiędzy spokojem, a dostępem do niezbędnych punktów handlowych i usługowych. Jeśli szukamy zacisznego miejsca, w którym nie będą narzucać nam się ani miejskie tłumy, ani turyści, wciąż będziemy chcieli mieć dobry dojazd do większej miejscowości – tak, żeby sprawnie zrobić zakupy czy załatwić sprawy urzędowe. Jeśli jednak nasz dom będzie stał tuż przy głównej drodze, jego wartość znacznie spadnie, a komfort życia będzie obniżony. Dlatego też planując osiedle Złoty Potok, zapewniliśmy komfortowy dojazd do Słupska oraz Ustki, oddalając jednak nasze nieruchomości od dróg o wzmożonym ruchu.

Co więcej, liczy się także panujący w okolicy hałas. Niewiele jest osób, które lubią wstawać budzone wrzawą ulicy, czy też odgłosami przejeżdżających nieopodal pociągów. Z powodu poszukiwania spokoju duża część osób – także tych pracujących na co dzień w centrum – przeprowadza się na wieś. Pozwala to bez nerwów prowadzić dom, wypocząć po ciężkim dniu, a także odciąć się od codziennego zgiełku.

Kolejne aspekty wpływające na cenę to rok i technologia budowy. Nasze znajdujące się niemal tuż nad morzem mieszkania są nowe, a co więcej, są budowane przy wykorzystaniu najnowszych energooszczędnych rozwiązań. Dzięki temu, choć oczywiście za nieruchomości z rynku pierwotnego płacimy więcej, w tym przypadku koszty zwracają się szybko dzięki niskim cenom utrzymania. No i nie musimy już w pierwszych latach po zakupie planować kosztownych i problematycznych remontów – nowe mieszkania to mimo początkowego wydatku opłacalna decyzja.

Oczywiście, przy wyborze pojedynczych domów czy apartamentów istnieje jeszcze szereg pomniejszych powodów, które kształtują ostateczną cenę. Jest to bezpieczeństwo osiedla, metraż mieszkania, dostęp do miejsc parkingowych, odpowiednio dostarczone media czy też samo rozplanowanie konkretnych pokoi, które musi przecież trafić w gusta przyszłych lokatorów.

Tworząc osiedle Złoty Potok zadbaliśmy o to, aby najważniejsze aspekty, takie jak lokalizacja czy użyta technologia stały na najwyższym poziomie. Równocześnie, wykorzystując oszczędne technologie, uniknęliśmy niepotrzebnego podnoszenia cen naszych nieruchomości na Pomorzu. Wiemy więc, że oddajemy doskonały produkt. Wybór samego osiedla jest sprawą jasną – pozostaje tylko zdecydowanie się na konkretny dom i apartament. W tym celu odsyłamy do kontaktu z naszymi konsultantami oraz zapoznanie się z naszą ofertą. Przekonacie się, że oferowane przez nas mieszkania to wysoka jakość za stosunkowo niską cenę.

Autor

Zdjęcie profilowe bydlino

Opublikowane przez bydlino / Administrator, bbp_keymaster

Obserwuj bydlino
wrz 30, 2015