OSIEDLE ZŁOTY POTOK

• I część inwestycji – 14 budynków mieszkalnych z 4 lokalami mieszkalnymi o powierzchni od 79,5 m² do 114,17m²; łącznie 56 mieszkań.

• II część inwestycji – 17 budynków w zabudowie wielorodzinnej z lokalami mieszkalnymi o powierzchni od 36 m² do 63 m²; łącznie 261 mieszkań.

Nasze energooszczędne mieszkania to nowoczesne budownictwo zasilane odnawialnymi źródłami energii. Zastosowanie paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła i rekuperacji powoduje, że budynki są przyjazne zarówno środowisku, jak i portfelowi właściciela.
Złoty Potok to zaciszny i elegancki kompleks mieszkaniowy położonych tuż za 100 tysięcznym miastem Słupsk– w Bydlinie. Połączenie eleganckiej formy architektonicznej, nowoczesnych systemów energooszczędnych zastosowanych przy budowie oraz bliskości natury, sprawiają że każdy może znaleźć tu „swoje miejsce na ziemi”.
idea na strone

Ekologiczne i energooszczędne budownictwo

idea_5

POMPY CIEPŁA

Nowoczesna, ekologiczna i ekonomiczna metoda ogrzewania domów. Urządzenie to przetwarza energię naturalną pochodząca z ziemi w ciepło wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń i wody użytkowej. Pompa potrzebuje do działania jedynie prądu, więc nie jest konieczne podłączenie dodatkowego źródła ciepła do budynku. Ogromną zaletą, która odróżnia pompy ciepła od tradycyjnych rozwiązań grzewczych, jest także fakt, iż do wytwarzania ciepła pobierają one jedynie 25% energii elektrycznej; pozostałe 75% energii czerpią ze środowiska.

OGNIWA FOTOWOLTAICZNE

Służą do produkcji energii elektrycznej ze słońca, która będzie zasilała pompę ciepła oraz inne domowe urządzenia elektryczne. Dom zaopatrzony w ogniwa fotowoltaiczne pozwala zminimalizować koszty zużycia energii w naszym mieszkaniu.
idea_re-1000

REKUPERACJA

System komfortowej wentylacji pomieszczenia z ok. 90% odzyskiem ciepła troszczy się o energetycznie optymalną wymianę powietrza, która może być automatycznie sterowana w zależności od indywidualnych potrzeb.
Perfekcyjnie dobrane komponenty systemu doprowadzają świeże powietrze odprowadzając jednocześnie powietrze zużyte.