DSC_1780

Mieszkania energooszczędne to inwestycja, która się zwraca.

Choć niektóre ekologiczne rozwiązania mogą kosztować więcej niż tradycyjne, oszczędność w zużyciu energii jest wysoce opłacalna.

Kupno własnego lokum to decyzja, którą podejmuje się na lata. Właśnie dlatego tak wiele uwagi poświęca się między innymi odpowiedniej lokalizacji. Biorąc jednak pod uwagę długoterminowość takiego zakupu, należy traktować go jako inwestycję i w odpowiedni sposób rozplanować przyszłe, związane z nią wydatki.

Mieszkania energooszczędne to rozwiązanie doskonale przedstawiające opłacalność inwestycji w nieruchomości, z których planujemy korzystać przez co najmniej kilka lat. Analitycy przetestowali trendy konsumencie w wielu miastach Polski, w tym w Warszawie. Wyniki jasno pokazują, że nawet w stolicy, gdzie koszty zakupu domu za metr kwadratowy są stosunkowo wysokie, nie trzeba nawet 20 lat aby inwestycja w całości się zwróciła i zaczęła przynosić zyski w stosunku do sytuacji, w której nie decydowalibyśmy się na rozwiązania energooszczędne. Przyjmując, że ekologiczne budownictwo jest o 10% droższe, lecz obniża koszty eksploatacji nawet o 50%, inwestujący w ten sposób stosunkowo szybko otrzymają zwrot wniesionego w kupno mieszkania kapitału.

Weźmy pod uwagę także fakt, że ceny mediów takich jak prąd, gaz czy ogrzewanie stale rosną. To sprawia, że zapotrzebowanie na mieszkania energooszczędne będzie jeszcze większe, a korzystający z tych rozwiązań konsumenci odczują jeszcze większy zysk. Przy dokonywaniu różnego typu obliczeń mających na celu oszacowanie przyszłego zysku, zawsze zwracajmy uwagę na technologie wykorzystane w naszym potencjalnym przyszłym domu. Istotne jest, aby w sposób naturalny pozyskiwać nie tylko energię elektryczną, ale postawić m.in. także na efektywne odzyskiwanie ciepła. Mieszkania w Bydlinie, które są w ofercie naszej firmy, zostały zaprojektowane z myślą o jak największym wykorzystaniu dostępnych rozwiązań, takich jak pompy ciepła, ogniwa fotowoltaiczne i rekuperacja.

Wszystkie ekologiczne udogodnienia, które zawarte są w oferowanych mieszkaniach sprawiają, że z każdym z nich maleją koszty utrzymania. To z kolei powoduje, że proponowany zakup będzie zawsze trafioną inwestycją. Gdy wciąż posiada się płynność finansową, warto zadbać o to, aby po kilkunastu latach cieszyć się najniższymi możliwymi opłatami – to jednorazowy wydatek, który pozwoli uniknąć wysokich kosztów utrzymania, spotykanych przy tradycyjnym budownictwie.

Zachęcamy do kontaktu i oglądania mieszkań – to inwestycja, która szybko się zwróci!

Autor

Zdjęcie profilowe bydlino

Opublikowane przez bydlino / Administrator, bbp_keymaster

Obserwuj bydlino
cze 16, 2015